foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Kto walczy, może przegrać... Kto nie walczy, już przegrał..." Bertold Brecht

baner IVZMMPN

Zadania organizowane w roku 2023, współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zostały zakończone.

Dzięki funduszom z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uzyskanym w roku 2023 zaplanowaliśmy i zorganizowaliśmy następujące warsztaty żeglarskie, które odbyły się:

  • w formie czterech rejsów szkoleniowych pod nazwą „Morskie Warsztaty Żeglarskie” dla osób z niepełnosprawnością. Realizowane były w Chorwacji, a właściwie na Morzu Adriatyckim. Wzięło w nich udział 28 uczestników pochodzących z różnych zakątków Polski. Zadaniem warsztatów było przygotowanie do żeglowania po morzu oraz zdobycia 100 godzin (rejsu na żaglach i silniku) potrzebnych do uzyskania wyższych stopni żeglarskich.

  • w miejscowości Ryn w formie czterech stacjonarnych „Warsztatów Żeglarskich i Motorowodnych” dla osób z niepełnosprawnością. Realizowane były w Ośrodku Młodzieżowym "Zofiówka" położonym nad Jeziorem Ryn. Wzięło w nich udział 120 uczestników z całej Polski. Wszyscy uczyli się żeglować oraz sterować jachty żaglowe (Dezeta, Sportina 600) i motorowe (Jeanneau). Był to czas spędzony ze wspaniałymi ludźmi, którzy zapominali o wszystkich troskach związanych z niepełnosprawnością. Wielu z nich przystąpiło do egzaminu na patent Żeglarza Jachtowego, Sternika Motorowodnego, oraz Licencję uprawniającą do Holowania Narciarza Wodnego i innych Obiektów Pływających.

Mamy nadzieję że w przyszłym roku spotkamy się również dzięki dofinansowaniu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, bo widzimy że zapotrzebowanie na takie przedsięwzięcia jest bardzo duże...

Pomorskie Stowarzyszenie Żeglarzy Niepełnosprawnych

Zapraszamy do udziału!!!