foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Kto walczy, może przegrać... Kto nie walczy, już przegrał..." Bertold Brecht

baner IVZMMPN

Zadanie współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dnia 05.08.2023 r. rozpoczęły się II Warsztaty Żeglarskie Osób Niepełnosprawnych w Chorwacji organizowane przez Pomorskie Stowarzyszenie Żeglarzy Niepełnosprawnych w Kwidzynie. Wszyscy dotarli na miejsce rozpoczęcia warsztatów. Dwa pierwsze dni poświęciliśmy na przygotowanie jachtu i załogi do rejsu. W poniedziałek dotarliśmy do miejscowości Korcula, gdzie przenocowaliśmy stojąc na kotwicy. Następnego dnia przy pięknej żeglarskiej pogodzi wyruszyliśmy do Dubrownika. W marinie byliśmy około godziny 18.


Czwartek 10-08-2023 r. rano dokonaliśmy niezbędnych zakupów. Jach został zasztauowany. Na stacji paliw szkoleniowo podeszliśmy w celu uzupełnienia ON. Wyszliśmy z Dubrownika w kierunku NW. Pogoda umożliwia nam kontynuację rejsu na żaglach. Około godziny 12 wachta kambuzowa przygotowała pyszny deser. W okolicach godziny 18-19 będziemy szukać zatoki, w której spędzimy noc na kotwicy.


Warsztaty zakończyliśmy w porcie macierzystym - Baska Voda. Odwiedziliśmy: Korcula (postój na kotwicy), Dubrownik (marina), Zuliana (postój na kotwicy), Vela Luka (marina), Vela Travna (postój na kotwicy), Komiza (postój na kotwicy), Rogoznica (marina), Travna (postój na kotwicy), Kastela (marina), Baska Voda.
Wszyscy wrócili szczęśliwie do Polski.