foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Kto walczy, może przegrać... Kto nie walczy, już przegrał..." Bertold Brecht

baner IVZMMPN

Dnia 10.01.2022r. odbyło się uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu 15-lecia Pomorskiego Stowarzyszenia Żeglarzy Niepełnosprawnych.

Swoją obecnością zaszczycili nas:

Dyrektor Kwidzyńskiego Centrum Kultury – Ewa Nowogrodzka

Przewodnicząca Rady Seniorów m. Kwidzyn – Agnieszka Gołąbek

oraz Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Teresa Gwóźdż-Pelowska, które na ręce Prezesa Stowarzyszenia - Bogdana Jałoszyńskiego złożyły gratulacje z okazji jubileuszu i życzenia dalszej owocnej pracy.

 

Podczas Spotkania Wiesław Nowakowski – założyciel PSŻN przedstawił krótką prezentację z historii Stowarzyszenia, początki istnienia, rozwój i osiągniecia na przełomie tych 15-tu lat.

Pomorskie Stowarzyszenie Żeglarzy Niepełnosprawnych jest organizacją zrzeszającą ludzi niepełnosprawnych, których pasją jest żeglarstwo. Ludzie ci nie tylko żeglują , ale też promują i zachęcają do uprawiania tego sportu. Organizowane są imprezy żeglarskie o zasięgu ogólnopolskim na wodach śródlądowych, jak również rejsy turystyczne po morzach i oceanach. Przykładem jest dwutygodniowy rejs na Wyspach Kanaryjskich, w grudniu 2021r. Uczestnicy mieli okazję zdobyć nowe doświadczenia żeglarskie i zwiedzić wyspy La Gomera, Gran Canaria i Teneryfa.

Członkowie Stowarzyszenia na bieżąco podnoszą swoje kwalifikacje – zdobywają patenty żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego. Są wśród nas również instruktorzy sportu z dziedzinie żeglarstwa i motorowodniactwa.